zaterdag 18 januari 2025
3.9 C
Staphorst

SGP: Allah is niet onze God daarom geen moskee

In de gemeenteraad van Krimpenerwaard is ophef ontstaan over de uitspraken van de SGP tijdens de commissievergadering. De raad besprak de verhuizing van El-Hoedamoskee binnen Schoonhoven. 

Eric Koelewijn -SGP- legde uit dat zijn fractie ‘principiële bezwaren’ heeft en niet kan instemmen met de verhuizing. Omdat het tegen het de principes is van de SGP om het mogelijk te maken een andere God te aanbidden dan de God zoals die in de Bijbel wordt beschreven. ‘

Rob Geleijnse -PvdA-zegt tegen OmroepWest, geschokt en verbijsterd te zijn door de uitspraken. “Dit druist in tegen artikel 1 van de grondwet, dat discriminatie verbiedt op grond van onder andere iemands godsdienst”.

Koelewijn vindt de reactie van de PvdA-voorman onzin. “De heer Geleijnse mag een mening hebben, net als wij ook een mening mogen hebben in ons land. Gooi ons echter niet voor de voeten dat we artikel 1 van de grondwet schenden. We hebben altijd gecommuniceerd dat we politiek bedrijven gebaseerd op de Bijbel.

Koelewijn: “In het eerste gebed in de Bijbel staat ‘zult gij geen andere goden voor Mijn aangezicht hebben’. De SGP heeft daarom moeite met het realiseren van een gebedshuis waarin gelovigen komen die een andere waarheid aanhouden. We discrimineren echter niet. En we gaan zeker onze woorden niet terugnemen.’

George Hamel -VVD- zegt “Deze uitspraak kan echt niet in de 21ste eeuw. De Marokkaanse inwoners in onze gemeente hebben gewoon recht op een gebedshuis.” ‘In onze grondwet staat nu eenmaal dat er vrijheid van godsdienst is in Nederland. En dat geldt voor iedereen, niet alleen voor de SGP.’