donderdag 16 januari 2025
5 C
Staphorst

Marcouch wil salafistische organisaties verbieden

Ahmed Marcouch -PvdA- wil dat salafisme in Nederland harder wordt aangepakt. De stroming binnen de islam zet volgens Marcouch  aan tot radicalisering en gewelddadig jihadisme.

Salafisten streven naar, wat zij noemen, de ‘zuivere islam’. Zij willen ’terugkeren’ naar, wat zij beschouwen als, de basis van de islam.

Sinds 2009 was de aandacht voor salafisme in Nederland ongeveer beetje verdwenen, maar sinds 2014 neemt de aandacht weer toe. 

In een motie vragen de PvdA en de VVD de regering om het Openbaar Ministerie te laten onderzoeken of salafistische organisaties verboden kunnen worden. Volgens de partijen zijn de activiteiten van de organisaties in strijd met de openbare orde en is een verbod daarom wettelijk mogelijk.

De motie is ingediend door de Tweede Kamerleden Ahmed Marcouch (PvdA) en Ockje Tellegen (VVD).